Charles University First Faculty of Medicine

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita Karlova v Praze, první lékařské fakulty: Academic Research je vše brzy změní

První lékařská fakulta s téměř 1 200 zaměstnanců a 3 400 studentů představuje největší Lékařská fakulta v České republice. Je nedílnou součástí Univerzity Karlovy v Praze od jeho založení českého krále a císaře Svaté říše římské Karel IV v roce 1348. Jako takový, to je také nejstarší lékařské fakulty ve střední Evropě.

Nicméně, to není jen majestátní historii a působivé kvantitativní opatření, které by mělo stačit, aby se instituce úspěšné a konkurenceschopné. Musí to být myšlenky, lidé, kapacity a řízení, který nakonec bude zodpovědný za budoucí, zisku a provozuschopnosti jakékoliv instituce. K naplnění svého poslání, a aby odrážela nejen sílu a vitalitu výzkumných programů fakulty, ale i naši národní a mezinárodní postavení aspirace, můžeme potvrdit následující cíle:

Chcete-li být dynamická součástí evropského zdravotnického systému vzdělávání Chcete-li spustit špičkové biomedicínský výzkum v širším rámci evropského výzkumného prostoru Chcete-li být uznána jako cenný člen místní komunity.

V tomto kontextu:

Jsme tady, abychom učit zdravotníky budoucnosti: Zajišťujeme bakalářských, magisterských a odborné programy nejvyšší akademické kvalitě, učil a to buď v českém nebo anglickém jazyce, neboť sledují mezinárodně významné stipendium. Akademické kvality, stimulace tvořivost a intelektuální zvídavost, jsou vysoce žebříčku hodnot v periodické interní evaluace našich pedagogických pracovníků. Fakulta povzbuzuje a podporuje vynikající výzkumné učně a školící programy výzkumu.

Snažíme se pro talenty: Naši studenti se rekrutují z celé Evropy, Ameriky, Asie a Afriky a naše studijní programy jsou pravidelně akreditovány v Evropě a USA.

Věda je budoucnost každého z nás: Fakulta je silně investuje do výzkumné infrastruktury. Naše laboratoře využívat prakticky všech technologií state-of-the-art, které jsou v rukou nadšené personál s mezinárodními zkušenostmi a pověst. Finanční prostředky generované vědeckých aktivit v poslední době představuje většinu rozpočtu fakulty.

Změna obraz naší společné Evropy: Fakulta sám těží z "on-the-spot" dialogu vědců a lékařů. Naše výzkumné týmy se podílejí na různých národních výzkumných projektů s důrazem na spolupráci mezi základním a klinickém věd, spolu s výzkumníky z jiných oborů od extramurálních institucí. Důležité je, že naše zapojení v mezinárodních týmech a projektech EU prudce roste.

Soustružení vědce do podnikatele: Naše výsledky ukazují výjimečnou oddanost základním, klinického a aplikovaného výzkumu. Vedení fakulty společně s vedením univerzity staví standardní postupy transferu technologií a win-win styk akademickou obcí a průmyslem v souladu se stávajícími evropskými pravidly.

Nad hranicí obce VaV: Odborníci fakulty se pravidelně podílejí na popularizaci vědy mezi komunitou a z jejich strany, aby podporovaly informovanost veřejného zdraví. Ve spolupráci s novináři a médii, naši lékaři a výzkumníci se zaměřují na hlavních problémů veřejného medicíny, ale také pomoci rozšířit základní vědecká fakta, vysvětlit, jak věda funguje a vyvíjí. Naší vizí je pomoci budování společnosti založené na znalostech v širších souvislostech.

Fakulta

The První lékařská fakulta Je jedním ze zakládajících čtyř fakult Univerzity Karlovy v Praze. První lékařská fakulta byla založena v roce 1348 patří mezi patnáct nejstarších lékařských škol na světě.

Výuka a výzkum na naší fakultě pokrývají téměř celé spektrum lékařských a zdravotnických profesí z celé řady základních věd přes klinických oborech. Některé disciplíny jsou jedinečné pro naši školu na národní úrovni. Připravíme budoucích lékařů, vědců a zdravotníků v moderním a přátelským způsobem. Vzhledem k tomu, že nejsme jen učení, ale také výzkumná instituce, přinášíme vzdělávání nejmodernější poznatky a technologie.

Vysoké školství na I. lékařské fakulty nabízí několik různých studijních programů. Největší počet studentů sleduje šestiletý program Všeobecné lékařství (vedoucí k MD stupně), nebo pětiletého programu Zubní lékařství (vedoucí k DMD stupeň).

Tyto dva klinické programy jsou nabízeny jak v anglickém a českém jazyce. Existují i ​​další tři až čtyři roky bakalářských studijních programů ve zdravotnických profesích (např ošetřovatelství a dalších specialit), některé s magisterským možností, nabídl k dnešnímu dni pouze v českém jazyce. K dispozici je také živé PhD program s mnoha specialitami nabízenými v angličtině. Připravujeme také lékařům za jejich palubě zkoušky. Je také důležité si uvědomit, že existují různé programy poplatek na bázi pro postgraduální studenty. Naše výukové zařízení jsou moderní a pohodlné, z poslucháren a seminárních místností přes laboratoří, studoven a počítačové učebny. Většina výukových zařízení jsou umístěna v historických budovách v centru Prahy, v blízkosti Karlova náměstí, IP Pavlova a Albertov. Klinický (praktické) výuky se vyskytuje převážně ve Všeobecné fakultní nemocnici, s některými klinickými rotací ve FN Motol, Všeobecná fakultní nemocnice, Nemocnice Na Bulovce a General Vojenské nemocnice.

Naši absolventi snadno najít zaměstnání v České republice a ve zbytku světa. 99,7% absolventů 640 (mezi lety 1997 a 2015) zjistili, umístění do 6 měsíců od ukončení studia.

Místa

Praha

Adresa, 1. řádek
Charles University in Prague, First Faculty of Medicine
Kateřinská 32
121 08 Prague 2
Czech Republic

Praha, Praha, Česká republika

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium