Charles University Second Faculty of Medicine

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Studenti vybrat druhý Fakulta Pro své výjimečné výzkumu a výuky excelence, protože hrdé tradici přátelství a jednoty lektorů, studentů a administrativních pracovníků, a jedinečné studenta zkušeností, které nabízíme. Náš závazek k přípravě úspěšných profesionálů v primárním nebo nemocničním založené na zdravotní péči je naše schopnost vynikající volbou pro vaše studium.

vynikající výzkum a výuka

Na druhé fakultě mít prospěch z každodenního kontaktu s mezinárodně uznávaných vědců, stejně jako výzkumné lídry v mnoha lékařských oborech v České republice. Jsme především zaměřit na výzkum v oblasti lidské genetiky a genomiky, dětské onkologie a hematologie, onkogynekologii, neuroscience a pediatrie. Jsme pravidelně zveřejňovat své výsledky v těch nejlepších mezinárodních vědeckých časopisech. Mnoho z našich akademických pracovníků a doktorandů jsou nositeli národních nebo mezinárodních cen a vyznamenání a naše uznávané odborníky péče o národní sportovní reprezentace. To vše vám nabízí tu nejlepší příležitost stát se prominentní zdravotnický pracovník.

Zkušenosti z největších fakultní nemocnici v zemi

Studenti tráví většinu svého praktického výcviku při Fakultní nemocnice Motol, klinické základny druhé LF a jedním z největších a nejvíce rozvinutých nemocnic ve střední Evropě. Fakultní nemocnice Motol poskytuje péči ve všech lékařských oborech pro obyvatele Prahy a celé České republiky. Je známý pro své léčení význačných VIP pacientů, včetně českého prezidenta. To má celkový počet přibližně 2 300 lůžky, z toho 690 jsou v dětské části, přičemž část pro dospělé má 1 230 lůžek. Ročně více než 70 000 pacientů, jsou přijati do nemocnice, a více než 750 000 ambulantních pacientů jsou léčeny. zaměstnáno celkem 3 000 zdravotnických pracovníků, včetně 800 lékařů. Všechny Pediatrické oddělení jsou vysoce specializovaná, přičemž některé zdravotní služby jsou unikátní v České republice (onkologie, hemodialýza, epileptologii, atd.)

praktický výcvik studentů probíhá i na Bulovce nemocnici a Vojenské Fakultní nemocnice v Praze.

Pediatrie - náš jedinečný bonus do standardního vzdělávání

Druhá lékařská fakulta historicky navazuje na Fakultu dětského lékařství. Ačkoli to poskytuje všeobecné vzdělávání lékařů a její absolventi jsou úspěšní jako internisty, jakož i pediatrů (nebo specialisty v ostatních disciplínách), osnovy zachovala široký rozsah pediatrii. Ve srovnání s jinými fakultami, studenti se mohou stát blíže seznámit s pediatrických specializací, jako je neurologie, hematologie, onkologie, psychiatrie, ortopedii, kardiologie, stomatologie, mezi ostatními.

State-of-the-art vyučování a učení prostředí

Jako student, budete mít prospěch z dobře vybavené a technicky vyspělých laboratorních zařízení a sofistikovaných výzkumných nástrojů. Nová budova (nazvaný "Žížala" - "žížala") stanoví state-of-the-art vzdělávací a výzkumná zařízení. Všechny teoretické, preklinické a klinické předměty jsou vyučovány s podstatným použitím audiovizuální a výpočetní techniky up-to-date.

Vynikající vybavení a služby

Naší snahou je poskytnout vám všechny služby a podpůrné pracovníky, které potřebujete pro velké učení a životní zkušenost. Jako studenti, budete mít k dispozici učebny s počítačovým vybavením umožňující přístup k bibliografických databází v síti, knihovnu dobře zásobené s cizojazyčnými literatury a relaxační prostory, kavárnu a studentského klubu. Koordinátor naší mezinárodní studentská je vždy připraven odpovědět na všechny vaše otázky, starat se o vaše potřeby a pomohou řešit každodenní problémy student-life.

Individuální přístup a "rodinné" prostředí

Druhý Fakulta se řadí mezi menší fakult. Příznivé lektoři vs studentů poměru 1: 2 (v programu angličtině) a individuální přístup zvýšit kvalitu výuky, které umožňuje studentům cítit úplně jako doma v fakulty. Jako mezinárodní student, máte tu výhodu, že věděl, v podstatě všechny své kolegy, takže se můžete spolehnout na přátelství a podporu v rámci skupiny.

Široká mezinárodní uznání

Tyto tituly udělené Druhé lékařské fakulty jsou plně uznávána ve všech zemích EU a ve Spojených státech na federální úrovni. (Pro informace o procesu udělování licencí praktikovat medicínu, je nutné kontaktovat odborný orgán příslušného státu).

Globální studie a odborné přípravy příležitosti

Jako student druhého fakulty, můžete si vybrat z celé řady výměnných programů a studijních a stáží v zahraničí. Můžete strávit semestr nebo celý akademický rok na některé z našich partnerských univerzit v Evropě i na celém světě; absolvovat praktickou stáž v nemocnicích a zdravotnických zařízení na celém světě (přečtěte si o zkušenostech našich studentů); nebo se podílet na humanitárních lékařských misí.

Prostor pro zlepšování něčí talenty

Pokud se vám nelíbí, jen se účastní přednášek, ale chceme ukázat svůj talent, může být umožněna účast ve výuce mladší spolužáky. Ze svého druhého roku, můžete si být užitečný jako lékařský demonstrant anatomie a histologie tříd, jak jste podobného věku i profesí k ostatním studentům a mohou pochopit jejich problémy a potřeby.

Výborné dopravní spojení

Do centra Prahy se dostanete za 15 minut metrem. Výjezd stanice metra vede přímo ke vchodu fakulty.

Spokojený studenti a úspěšní absolventi

Podle jejich vlastního hodnocení výuky na druhé lékařské fakulty, studenti jsou spokojeni v dlouhodobém horizontu a absolventi úspěšně provést v českých a mezinárodních trhů práce.

Studentský život, zábava a kultura

Fakulta zajišťuje příjemnou atmosféru a dobré vztahy mezi svými studenty a zaměstnance. Naše studentské spolky usilovat o posílení studentský život s řadou mimoškolních akcí, koncerty vážné i populární hudby koncerty, výstavy a sportovních soutěží, včetně tradiční letní párty na parníku. Týden Osvěžovač "na začátku roku je neocenitelnou příležitost setkat se svými spolužáky a poznat Prahu i Českou republiku.

Aktivní a originální studentské spolky

Jako člen některých společnostech studenta, můžete se aktivně podílet na všech těchto činnostech. Kromě účasti na organizaci akcí, můžete rozvíjet svou kreativitu jako reportér a fotograf s Motolák; napomáhat při řízení praktických stáží v zahraničí s IFMSA Česká republika (IFMSA); nebo se zapojit do komunity v rámci mezinárodních studentů prostřednictvím asociace International Medical Students (AIMS).

Pohodlí elektronických dokumentů

Pro vás, aby se zabránilo zbytečné papírování, my spustit mnoho elektronických aplikací včetně studijních aplikací, zkouška zápisu, hodnocení výuky a elektronických výukových zdrojů.

Sport & Fitness

Jako student, budete mít možnost účastnit se různých all-celoroční sportovních hřišť, stejně jako letní a zimní kurzy. Moderní univerzitní sportovní areál v Hostivaři poskytuje výborné zázemí pro aqua-aerobic, atletika, basketbal, florbal, kanoistika, plavání, tělo-stavba, softbal, volejbal, golf, squash a horolezectví. Můžete se zúčastnit v kánoi, lyžování a cyklistiku kurzů a také kurzech u moře.

Přístupných a cenově studentské haly

Praha je nádherné místo k životu a Univerzity Karlovy v kolejích se nacházejí po celém městě. Většina našich studentů zůstat v Kajetánka Hall, který se nachází v blízkosti Břevnovského kláštera a malebném parku, pouhých osm minut autobusem od fakulty a také v docházkové vzdálenosti. Komenského Hall a Hvězda Hall jsou také populární mezi zahraničními studenty.

Místa

Praha

Adresa, 1. řádek
Charles University in Prague
2nd Faculty of Medicine
V Úvalu 84
150 06 Praha 5 - Motol

Praha, Praha, Česká republika

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

Tato škola dále nabízí: