Kaunas University of Technology

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vysoká pověst

Datuje se v roce 1922, Kaunas University of Technology má velký potenciál pro studium a výzkum a zůstává lídrem v oblasti inovací a technologií v regionu Baltských států. S 10 500 studenty a 1.000 akademickými pracovníky se KTU snaží spojit vysoce talentované studenty (podporované univerzitami a externími stipendisty), výzkumné pracovníky a akademické pracovníky, aby prováděli nejmodernější výzkum, poskytovali špičkové vzdělání a poskytovali služby výzkumu a vývoje široké škále řadu podniků.

Mezinárodnost

KTU zvyšuje svou mezinárodní viditelnost tím, že se podílí na mezinárodních výzkumných společnostech, vytváří mezinárodní studijní programy, spolupracuje s mezinárodními partnery při vytváření společných studijních programů a podporuje účast v mezinárodní výměně mezi studentskými a akademickými komunitami. V současné době si mezinárodní studenti mohou vybrat z 37 vysokoškolských a postgraduálních studijních programů a 19 doktorských programů v angličtině v oblasti technologických, fyzikálních, biomedicínských a společenských věd, humanitních a výtvarných umění

108676_108250_4.mechanikosf2012G.Zaltauskaitesnuotr-2076.jpg

Infrastruktura a technologie

KTU založil nejen první a nejúspěšnější akademický startovací prostor, ale také největší vědecký a technologický park v Pobaltí. Studenti mají přístup k nejmodernějšímu výzkumnému zařízení v Litvě. Největší z moderních mobilních aplikací v pobaltských státech, jediný v laboratoři Baltics Bloomberg Financial Markets Lab, kreativní centrum Intermedix, stejně jako laboratoře udržitelné chemie, mechatronika, budoucí energetické a environmentální inženýrství, informační a telekomunikační technologie jsou jen zlomkem dostupných technologických zdrojů. KTU spolupracuje s globálními organizacemi jako jsou Barclays, BASF, FESTO, Hitachi, NATO, Samsung, Schneider Electric atd.

108675_108252_3.SAFIMIC5.JPG

Rostoucí talent

KTU investuje do svých stávajících studentů tím, že zlepšuje své studijní prostředí a kvalitu, a to tím, že poskytuje příležitosti pro aktivní sport, umění, studentské sdružení a budování důvěry, protože je to investice do budoucnosti společnosti v místním a globálním podmínky. Naši studenti tvoří velkou část živé studentské komunity v Kaunasu, druhém největším městě Litvy.

108677_108251_18-08-01Maistoinstitutas87.JPG

Vzrušující místo pro život a studium

KTU se nachází v Kaunasu, druhém největším městě Litvy, často nazývaném litevskou inteligencí a kulturním kapitálem. Bezpečné prostředí a mírné přírodní podmínky zajišťují příjemné bydlení. Vivid staré město, zelené parky, břeh řeky s rekreačními oblastmi jsou vzdáleny 15 minut od areálu KTU. Studenti mají možnost žít v kolejích KTU, užívat si sportovních, uměleckých a jiných studentských aktivit v areálu.

Hlavní důvody studia v Litvě

  • Vysoce kvalitní, moderní a inovativní studie, které splňují požadavky vzdělávací politiky Evropské unie.
  • Globálně uznávaný diplom k úspěšné mezinárodní kariéře nebo dalšímu vzdělávání.
  • Unikátní kultura, která se stará o dávné tradice. Litevský jazyk je často označován jako nejstarší indoevropský jazyk.

V Kaunasu

  • Město mladých a talentovaných lidí: každý sedmý obyvatel studuje na univerzitě nebo na vysoké škole. Proto je to také město studentů.
  • 2. největší město v Litvě, ale hlavní objekty jsou snadno dosažitelné pěšky nebo na kole.
  • Město patří mezi deset nejkvalitnějších měst v Evropě.

Na KTU

  • Mezi nejlepšími 2,7% špičkových univerzit na světě: KTU sdružuje vysoce talentované studenty, výzkumníky a akademické pracovníky.
  • Lídr ve spolupráci s obchodem: od rozvoje studijních programů přes analýzu případů až po přenos technologií.
  • Široká škála služeb pro studenty: výměnné programy, stáže, spouštěcí prostor, sport, atd.

Žebříčky

QS

Místa

Kaunas

Kaunas University of Technology

Adresa, 1. řádek
Donelaicio St. 73,
44249 Kaunas, Kaunas County, Litva
Telefonní číslo
37037323894